Kredyty dla firm

Kredyty firmowe to kredyty udzielane firmom przez banki na różne cele.  W zależności  od przeznaczenia, zabezpieczeń i form spłaty banki oferują firmom różne  kredyty:  obrotowe, odnawialne,  hipoteczne, inwestycyjne. Czym się różnią?

Kredyty obrotowe i odnawialne dla firm przeznaczone są głównie do finansowania bieżących potrzeb, zwiększenia środków firmy na finansowanie majątku obrotowego. To najprostsza i najszybsza forma finansowania bieżącej działalności firmy, wymagająca przy tym minimum formalności. Kredyt obrotowy można przeznaczyć na aktualną działalność przedsiębiorstwa np. na zakup wyposażenia lub towaru. Co miesiąc spłaca się raty kapitałowo-odsetkowe, rozłożone na średni lub długi okres kredytowania. To alternatywne rozwiązanie dla linii w koncie firmowym.

Linia w koncie firmowym – to elastyczny i funkcjonalny produkt kredytowy dla firmy, zapewniający nieograniczony dostęp do środków w ramach przyznanego limitu, potrzebnych do finansowania działalności firmy.

Natomiast kredyty inwestycyjne i hipoteczne dla firm służą finansowaniu nakładów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, których celem jest stworzenie nowego lub powiększenie istniejącego majątku trwałego.

Kredytem inwestycyjnym można sfinansować nową inwestycję, której celem jest zwiększenie lub utrzymanie aktualnych wartości majątku trwałego firmy. Pieniądze przyznane w ramach takiego finansowania można przeznaczyć na zakup środków transportu, maszyn, urządzeń, bądź na budowę lub modernizację obiektów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Kredyt  hipoteczny dla firmy można uzyskać jeśli posiada się nieruchomość komercyjną lub mieszkalną, która może być zabezpieczeniem kredytu. Dzięki temu można otrzymać długoterminowy produkt kredytowy. Przeznaczyć go można na dowolny cel, jednak związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Chcesz wziąć kredyt a nie masz czasu na szukanie najlepszej oferty na rynku?

Skontaktuj się z nami poprzez formularz na stronie.

Podziel się!

Comments are closed